מפגש 278 – 23.6.2023

יממה לפני שהגנרל פריגוז'ין התחיל את צעדת המורדים לכיוון מוסקבה, ארבעה נאמני המגדלור כבר תפסו עמדות במפעל הגופרית.
בעוד עודד עורך שולחן, שמוליק מבטיח קפה.
חיים מקבל עידכון על המפגשים שהתקיימו בתקופה האחרונה, ומברך על הפעילות עם צעירי המכינות.
מתעוררת שוב שאלת הזהות של המגדלור.
מרק מגיע ברגע הנכון כדי לנסות ולהשיב על השאלה. אנחנו כבר חמישה, ומטבע הדברים יש שבע דעות לעניין תכלית הפעילות ודרכי הפצת ומימוש הרעיון הבסיסי של המגדלור: התודעה לעזה והדאגה למצב משני צדי הגדר.
הפעם הדבורים ריחמו עלינו, כנראה כתוצאה מהצבת חביות מים ליד הכוורות, מה שמאפשר לא רק ללגום את הקפה של שמוליק אלא גם ליהנות מעוגה, מאפה ביתי שחיים הניח על שולחן הדיונים.
באשר לשאלת המשימות האפשריות, דובר על יצירת מאגר של פועלים מהרצועה המבקשים עבודה ושל משקי חקלאות ותעשיה באזור שיכולים לגלות עניין – ובעיקר, רצון טוב – לאפשר פרנסה לעובדים ולהקל על מצוקתן של משפחות רבות.
אז ככה: החלק הראשון (מדריך שמות של מחפשי עבודה) הוא בהחלט אפשרי. הפרק המשלים, נאמר בצער, יותר קשה להפעלה: צריך בעלי עסקים עם נכונות לקליטת העזתים ולדאוג לרישיונות כניסה, שהות בארץ, עבודה כנדרש בתקנות, ובמידת הצורך גם אישורי לינה ומקום בהתאם.
נו, ומה נעשה אם יגיע עכשיו אוטובוס מלא-מלא מטיילים, כפי שקרה לפני שבועיים?
כאן אנחנו חוזרים להתחלת הסיפור (זוכרים: מורדים, רוסיה) מאחר ועל זה בדיוק דיבר לנין ("מה יש לעשות?", 1901).
אז חוזרים לשאלת הדרך, וחיים מציע לבדוק האפשרות לחלק פתקים ("מה זה עזה בשבילך") ועפרונות. כל אורח יוזמן לרשום משפט או שניים. לפני חזרתם לאטובוס, מוסרים בחזרה את הפתק. הדבר, לאורך תקופה, מאפשר מעקב של התשובות ושינוי במגמות.
הפעם לא פקד אותנו שום אוטובוס (ש"י עגנון נהג לכתוב "אבטובוס"), אבל שאלת המבקרים תמיד על הפרק.
ברגע זה של הדילמות והלבטים הופיעה מלכי, ואיתה עידכונים על פעילותה הברוכה: הפגנות, ישיבות של ועדת הקרקעות בנגב ושלל נושאים הנוגעים ל"שאלת הבדואים" (בינתיים אין בנימין זאב הרצל ל"מגזר").
בשעת הסיום מצטרף עורך דין למעגל: מהרן לא מוותר על פלח אבטיח והמעגל לא מוותר על דיווח של מהרן על הבחירות בלשכת עורכי הדין. מהרן לא רק מדווח, גם מפליג לזמנים אחרים, אבל אנחנו כבר בארבע אחרי הצהריים, שעת איסוף הספלים, נעילת המעגל, לחיצות ידיים וירידה מגבעת הגופרית לשעבר, גבעת החזון דהיום.
נכחו: עודד, שמוליק, חיים, מרק, מלכי, מהרן, משה.
כתב: משה

כתיבת תגובה