מפגש 208 – 4.3.22

ייתכן שאפשר לזהות מגמה מתגברת של הפצת הבשורה- בשורת המגדלור והתודעה. כי גם היום וכבר מזה מספר ימי שישי שההגעה למפגש במגדלור היא כמעיין המתגבר.

הפעם התייצבנו חלוצי המחזיקים -אופק ואני במגדלור. במקביל לכך נאמרו דברים קולות ומראות בכנס של "מחזירים את השלום לשיח" שהתקיים ביישוב איבים- שם נשאו ברמה את הבשורה בפני המשתתפים, עודד וג'אבר והחזיק בדוכן התקרובת, מי אם לא- נחשי האגדי שלנו. הנה קישור למבחר קטעים מהכנס: https://photos.app.goo.gl/waAuEP1kzoCTcEgb9

וחיכינו..

וחיכינו..

וקראנו לעוברי אורח שחלפו על פנינו מדוושים ומשוטטים,

ולבסוף הגיעו והתרצו להתעכב אצלינו כמעה – 3 משפחות מדוושים מהצפון (אושה, גילון) שאופק הסביר להם את מהותנו ואף הדריך אותם באטרקציות הנסתרות – למשל באר בעומק 51 מטר! איציק מ.. מאושה התעניין יותר לעומק, וכשהשאר נהרו להציץ  בבאר, הוא נשאר לשאול שאלות. על ערך האיכפתיות מהזולת בעיקר. אמר:/ציטט: "צר עולמי כעולם נמלה" סיפר שההיכרות שלו עם עזה היא משנות ה 70  ומההיבט של שירות המילואים שם בלבד. לאחר שעזבו הגיעו איציק מבארי ושני מניר עקיבא.  איציק אמר ששמע סיפורים מאנשים מבארי שהיו בעזה והיו בקשרי חברות יום יומיים עם העזתים. בשבילו זה נשמע פנטסיה. הם – העזתים תחת משטר שעושה להם רע. שני סיפרה שהיה לה בקטנותה מלווה עזתי שהיה מלווה אותה לגן ולבית הספר.

 ואז הופיע בסערה רמי ברכבו הלבן כסוסו של אביר, עם תגבורת של גזיה, קומקומים, וכפיות שסייעו לעמוד בפרץ הנהירה שהגיעה בהמשך.

הצטרפו נועה גלילי מ"גישה" , רוני, מלכי, וגם לימור, דינה וחנן ועמם תגבורת לתקרובת. בתקרובת כיכבו מאכל מופלא בטעמו מעשה ידיו להתפאר של חנן, עלים להעשרת התה שהביאה דינה ועוד.

רמי יצר במיומנותו המוכרת את מסגרת השיח (להלן קישור לדבריו ) אשר על כן התאפשר לנועה גלילי לפרוש את משנת ארגון "גישה" להלן קישור לדבריה.

 תודות למיומנות המנוסה של רמי התאפשר "להזרים" את הקבוצות רבות המשתתפים כדי לפנות מקום לבאים אחריכן ועל מנת שתיווצר ותחלחל לה התודעה בנחת. לימור הזרימה כל הזמן את הכוסות שניקתה במחזוריות סיזיפית ודינה סייעה בחפץ לב כמו מלצרית מיומנת והכווינה את הבקשות לקפה/תה או גם וגם.

מובן שתחת האילוץ של ריבוי המשתתפים ולו"ז לחוץ שלהם, נוצר מעגל לא רציף של  "טעימות" של דעות ולא היה ניתן לשמוע את כולם.

ואז סוף סוף חברו אלינו עודד ונחשי שחזרו מהזירה של כנס איבים וסיפרו חוויות.

סיימנו באיחור כי היה כל כך נעים יחד עד שלא התחשק ללכת.

היינו: עשרות מבקרים וביניהם איתמר, איציק ומשפחותיהם מהצפון, איציק מבארי, שני מניר עקיבא, חבורת אופק: עומר, יוגב, ואוראן. רוני, רמי, נחשי, חנן, לימור, מלכי, ענת, עוזי, משה ואחותו של רמי.

נרשם בשת"פ אופק, מרי.