מפגש 138 – 6.11.2020

שנתיים וחצי של פעילות במגדלור. סוג של שגרה… שגרה מטבעה, ממוססת את ההתרגשויות של ה"התחלות הגדולות".
למגרעות השגרה הרגילות, נוספה עלינו הקורונה שגדעה ענף מרכזי שעליו ישבנו, מפגש אקראי עם עמך ישראל שבא לטייל בטבע ומוצא את עצמו במעגל שיח על תודעת עזה… א-נשים הפסיקו לטייל, קורונה!
ענף מרכזי נוסף שהיה לנו למשענת היה השיחות עם חברות וחברים, שכנות ושכנים שגורלן/ם כלא אותן/ם בכברת ארץ מבודדת, מוקפים בגדרות ובצבאות. והנה הגיע יום שישי הטוב… היום!
התחלנו את ה"מעגל" בחברתם של איתי ושירן, זוג צעיר שטייל להנאתו, נענה להזמנה לקפה, הקשיב וגם השמיע. הם ישבו והקשיבו ל"מעגל" וכשהגיע תורם לדבר אמרו שבעצם, אף פעם לא נתנו את דעתם למתרחש מעבר לגדר והמידע שברשותם הוא מה שנאמר בתקשורת הישראלית… הלוואי והמפגש איתנו יעשה אצלם שינוי.
אבל שיאו של המפגש ה"מגדלורי" היה ללא ספק הפגישה עם חבר "וותיק" שבחודשים האחרונים היה מנוע מליצור קשר. המילים המרגשות המובאות להלן, הן מילותיה של רוני. "היה לנו מפגש מרגש עד מאד. אפשרות לדבר ולראות חבר יקר מעזה אחרי חודשים של ניתוק שבהם לא יכולנו להיות בקשר. הוא סיפר לנו מה שעבר עליו בתקופה זאת. על הכוח שקיבל מעצם העובדה שאנחנו כאן בשבילו.
החיוך שלו וההתרגשות היו מעוררי השראה ונתנו תקווה לעתיד.
לא נתנו לקשיי התקשורת למנוע מאיתנו את ההתקשרות החשובה הזאת שחיזקה אצל כולנו את האמונה שאנחנו במרחב אחד כולנו, שותפים במירקם אחד, שומעים זה את זו ורואים זה את זו, אוהבים זה את זו ומאמינים האחד בשניה. העברנו אינפורמציה, עידכונים ובשורות טובות.
נעשה הכל שהקשר יתחזק ויתפשט והאור יגרש את החושך. נייחל שעם הזמן יאמרו דברים ברורים עם פנים ושמות למען ידעו עוד ועוד שיש לנו ולהם פרטנרים הפועלים ללא לאות". כך רוני.
ואני מוסיף שמרגע שהקשר חודש, הוא ביקש שאנחנו נהיה הקשר הראשון שלו! אנחנו מתוך כל כך הרבה ידידים שחיכו לשמוע ממנו! הבנו שהוא היה מודע לדאגה שלנו והיה לו ברור שאנחנו מחזיקים את האור במגדלור, גם בשבילו.
למעגל הזה, הגיעו בגופן/ם 16 משתתפות/ים. 6 נוספות/ים היו שותפות/ים לשיחת זום שערכנו בחלק מהמפגש.
בין התרגשות להתרגשות התרגשנו מג'וליה שבישרה על סיום המחקר החשוב שערכה על תושבי האזור בצל הסכסוך והרמנו כוסית לכבוד כמה ימי הולדת משמעותיים ופנסיונריות/רים חדשות/ים. שתינו לחיי הקשר המתחדש עם השכנים (והיו גם דיבורים על ביידן – הקדימון לג'ף פרנס…).
לחיים, לחיי כולם!
אלה שמות: מהרן, רמי, נחשי, לימור, מרי, שמוליק, רוני, אריק, בלה, עודד, עוזי, מלכי, מארק, ג'וליה, איתי, שירן. בזום: ראמי, חנן, אורי בן אסא, רוזי, ג'אבר, ולרגע קצר גם ליאורה.
כתב – עודד.

כתיבת תגובה