מפגש 115 – 29.5.2020

היום בלי זום. מצד אחד זה "משחרר" את המעגל כי לא צריך להתכוון לדיבור מותאם טכנולוגיה שמחייב התייחסות לנראה ולשמע, ומצד שני, דרך הזום מגיעים משתתפים נוספים והמעגל מתרחב לשותפים שספק אם יגיעו בדרך אחרת. לכן, השאלה איך מגדילים את מעגל המשתתפים גם כשמסיבות שונות אין מטיילים מזדמנים ועדיין קיים בלבול לגבי יציאה מהבית והתכנסות בצוותא עם אנשים נוספים, היא שאלה שצריך לתת עליה את הדעת. לדעתי, חצי שעה זום, למרות הסירבול הכרוך בכך, היא בעלת ערך מוסף גבוה.
שאלה נוספת שעולה בכל מפגש כבר כמה שבועות, היא "יש מידע"? המידע המבוקש הוא על אותם שותפים למעגל שסובלים בגלל עוז רוחם ולא ניתן להם להשמיע את המסרים האמיצים שלהם. הם חסרים לנו וחסר גם מידע על גורלם.
משה, שנולד בארגנטינה, מספר על קבוצת חניכים שלו שנעצרה על ידי שלטון הגנרלים בארגנטינה באמצע שנות ה-70 של המאה שעברה. הוא כבר היה בארץ ועם כמה מחבריו ניסו בדרכים שונות להביא לשחרור הקבוצה, למרות שקיבלו מסרים ה"מציעים" להם לא להתערב. זו בהחלט סיטואציה קשה שבה קשה לדעת אם להתערב ולגרום ללחץ או לפעול בשקט ולכאורה לא להתערב כדי לא לגרום ל"דווקא".
את נושא המעגל להיום הציע רמי, "אדמה". בגלל שהנושאים שלפניו לא השאירו מספיק זמן לנושא כל כך רחב, הועלתה הצעה להמשיך במעגל הבא (5/6).
מהמעט שכן נאמר, נראה ש"אדמה" מייצגת כמות גדולה של הקשרים. חקלאיים, פוליטיים, רגשיים, פילוסופים, היסטוריים ועוד. התייחסות ל"אדמה" יכולה לבטא קשת של רגשות אצל אנשים שונים בהתאם להקשר שבו הם פוגשים את המציאות וכמובן, כמו שכולנו יודעים וחווים, לייצר עימותים מדממים ורווי ריב ומדון. כאמור, יש מצב להמשיך ולדון בנושא גם במפגש הקרוב. הכינו את טיעונכן/ם!
זהו כבר אחרי ארבע. המוסלמים סיימו צום רמאדן שלאחריו שלושה ימי חג "עיד אל פיטר" ולנו יש טכס "שבועות" בעוד שעתיים… ברכות חג לשוכני (על) האדמה הזאת.
השתתפו היום-
נחשי, רוני, שמוליק, רדיר, רמי, עודד, ג'אבר, חנן, משה, שלי, נעמיקה, אריק, מרי, שרהל'ה

כתב: עודד

כתיבת תגובה