מפגש 99 – 7.2.2020

קצת אחרי שהגענו, הגיעה מכונית נוספת לחניה וממנה יצא גבר עם כובע בוקרים. הוא פנה והתרחק רגלית ממבנה מפעל הגופרית הבריטי שבו התכנסנו כהרגלנו זה השבוע ה 99.
"א-הא" אמרתי לנחשי ושמוליק שבאו איתי, ולמארק, שגם הוא כבר הגיע "הנה מישהו שממש לא רוצה שנזמין אותו".
המשכנו לסדר את תחום המושב ואחרי שתי דקות נכנס כובע הבוקרים למפעל. מתחתיו היה ג'ף פרנס. ג'ף, מגדלוריסט ותיק שחי בניו יורק אמר לאשתו ביום ראשון ש"בעוד שלוש שעות יש טיסה". אתמול כבר הספיק לשכב בין הכלניות ולצלם את עצמו…
אחריו זרמו למעגל בזה אחר זו, מיכה, רוני, גדיר, מוחמד (מהכפר בואעיינה שבגליל, מורה בנצרת), יעלה, לימור, רז החיפאי וחברתו ליזה (ילידת גרמניה) שני מטיילים שנישבו בקסמי המעגל, וכמוהם גם שי ושקד, מטיילים בחופשת הסופ"ש, עדיין בתקופת שרותם הצבאי.
הגיעו גם ניבה ונועה, ובשעה האחרונה גם מירהל'ה עם נטע בתה ועם קרן נכדתה.
האחרון להגיע היה רמי שחזר ממפגש בנוה שלום ונכנס עם זוג צעיר שאסף בדרך. הזוג הצעיר נשאר זמן קצר ולא הספקנו לשאול אותם לשמם…
כמובן שכמנהגנו כמעט בכל שבוע, אירחנו גם את ראמי ומנאר שנכחו במעגל בקולם בלבד. בזמן שהקשבנו לראמי ומנאר, שמוליק יצא לפגוש קבוצת מטיילות שהסתקרנו אבל העדיפו לשמור מרחק. שמוליק כמובן, הרצה להן על נפלאות המעגל ועל חשיבותו לפיוס המרחבי.
חדי העין יבחינו בוודאי, שלא ציינתי עדיין את נוכחותו של אורי. ובכן אורי זה, שמעבר לדעותיו, שלדעתו הן הפוכות ל"שלנו", הגיע במטרה למחוק גרפיטי שנצבע לפני כמה חודשים על קיר המפעל. אורי, שמגיע מדי פעם למעגל, חש חובה למחוק את הגרפיטי כי הוא מכיר את מי שכתב אותו. עם רולר וצבע לבן הגרפיטי היה כלא היה. לאחר מכן אורי הצטרף למעגל.
כמובן שעם כל כך הרבה משתתפים, ממש התבקש "מעגל" היכרות ואכן קיימנו מעגל כהלכתו.
באופן מפתיע, היום האיר לנו פניו ובניגוד לתחזית החזאי היה בהיר ולא קר במיוחד… כוסות הקפה המעוצבות מולאו בזו אחר זו והוגשו על ידי נחשי לכל דורש….
בלטו בחסרונם הסטודנטים לקולנוע מספיר שמצלמים אותנו כ- 10 שבועות ברציפות והיום לא… טוב, לא נעלבים אבל מתגעגעים…

עודד.

נושאים שהועלו:
• אמונה ותקווה – מה משמעותן תוך הציפיה שלנו שתחזור השפיות למרחב.
• מיכה הקריא שיר של רוברט פרוסט על שכנות וחומות.
• ראמי אמר שהוא לא רוצה לדבר על טראמפ, ביבי והמניפולציות לשמור על הכסא. הוא מחכה ליום שגדיר תהיה ראש הממשלה בישראל וג'ף יהיה נשיא ארצות הברית.

כתיבת תגובה